Nem lesz kötelező az iPhone-osoknak az Apple Pay
Miután az Európai Unió elfogadta az Apple döntését a fizetési rendszer megnyitásáról. Az Európai Unió elfogadta az Apple döntését, hogy megnyitja az iPhone fizetési rendszerét rivális pénzügyi szolgáltatók előtt, ezzel megegyezéssel zárul az amerikai cég ellen indított, több tízmilliárd eurós bírsággal fenyegető antitröszt per – írja a The Guardian.
Az európai hatóságok még 2022-ben indítottak eljárást az Apple ellen, amiért az visszaélt piaci erőfölényével és a saját rendszerébe kényszerítette a versenytársait a fizetéseknél. Az Apple január óta dolgozott a nyitás technikai körülményeinek és a technikai hátterének előkészítésén és az érintés nélküli NFC fizetés megnyitásán. További engedményeket tettek, elérhetővé téve az arc- és biometrikus azonosítás funkcióinak használatát.
A mai vállalásokkal véget ér az Apple Pay vizsgálat. Ezek a vállalások jelentős változásokat hoznak az Apple európai működésében amelyek a fogyasztók és versenytársak számára is előnyösek – hangsúlyozta Margrethe Vestager, az EU versenyjogért felelős biztosa, aki szerint a cég működése így már megfelel az unió digitális piacokról szóló törvényeinek.
A biztos bankokkal és kártyakibocsátókkal konzultálva fogadta el az Apple által vállalt szabályokat, amelyek 10 évig érvényesek.
Az Apple jelenleg 0,15 százalékos díjat számít fel az Apple Pay rendszerén keresztül indított tranzakciókért. Az elemzők szerint ez jelentős ösztönző lehet, hogy alternatív mobil pénztárca szolgáltatót keressenek. Emlékezetes, hogy a megegyezést előtti hetekben komoly technikai zavar jelentkezett az Apple Pay rendszerében, amelynek során jogosulatlanul vontak le összegeket az ügyfelektől.
Érdekesség: Az Apple Pay rendszerét 2014-ben indították el, és azóta több mint 50 országban vált elérhetővé.
Források: The Guardian, EU Bizottság