Egy hét tweetben: Elon Musk folyamatosan posztol, de mit akar valójában mondani?

Elon Musk folytatja a tweetelést

Elon Musk nem áll meg a tweetelésben. A múlt héten mindössze hét nap alatt közel 650 posztot tett közzé a szociális hálón, amelyet 2022 novemberében vásárolt meg, és amit félvállról átnevezett X-re. Ezen kívül közel három órát töltött azzal, hogy technikai problémákkal küzdjön, amelyeket később egy bizonyítatlan hackertámadásnak tulajdonított, hogy „beszélgetést” folytasson Donald Trumppal, valamint élőben közvetített magáról, amint a Blizzard Diablo IV játékával játszik.

A posztok mennyisége önmagában is lenyűgöző, de Musk következetessége aggasztó. A Guardian által elemzett tweetek során egy 90 perces időszak volt – helyi idő szerint 3:00 és 4:29 között – amikor egyáltalán nem posztolt. Minden más félórás időszak, éjjel vagy nappal, legalább egy tweetet tartalmazott. Szombat reggel 4:41-kor, szerdán este 2:30-kor, és a hét hat napján 11 órakor posztolt.

A hét során Musk leghosszabb folyamatos időszaka, amikor nem tweetelt – másoknál ezt „alvásnak” lehetne nevezni – mindössze hét és fél óra volt, miután késő éjjeli posztolás után 8:10-ig aludt. A legrövidebb éjszakai szünet, szombat este, azt látta, hogy miután megosztott egy mémot, amely London Metropolitan rendőrségét a náci SS-hez hasonlította, négy és fél óra múlva visszatért, hogy retweetelje egy kriptovaluta befolyásoló bejegyzését, aki a brit tüntetők börtönbüntetésével kapcsolatos panaszát osztotta meg.

Egyszerű válaszok, vegyes következmények

Musk X-en közzétett tartalma nem mindig gazdag jelentéssel bír. A többségük egyszerű, egy- vagy két szavas válaszok a rajongóknak, követőknek és másoknak. „Menő” – válaszolja egy építőipari befolyásolónak, aki AI által generált képet osztott meg magáról, két perccel később „Menő” –t válaszol egy montage képre a Tesla Cybertruck-ról, ami Észak-Amerikában közlekedik, és egy perccel később „💯” –t válaszol egy AI által generált karikatúrára, amely róla készült.

Bizonyos esetekben a egy szavas válasz vegyes áldás: Musk, aki sosem tartotta be a konvencionális „netikettet”, néha a „😂” emojival reagál egy üzenetre, mielőtt közvetlenül átmásolná azt a saját hírfolyamába. Az, hogy miért kap néhány felhasználó kedvelt Musk retweetet, míg mások posztját ellopják, nem világos.

Musk és a politikai diskurzus

Musk aggodalma az Egyesült Királyság zavargásai miatt úgy tűnik, hogy elmélyítette a kapcsolatát a szélsőjobbal. A múlt héten beszélgetésbe kezdett a kanadai befolyásolóval, Lauren Southern-nel, aki az anti-iszlám aktivisták közé tartozik, akiket 2018-ban Theresa May kormánya kitiltott az Egyesült Királyságból. A közös média iránti bizalmatlanságuk mellett Musk most havi 4,92 fontért támogatja Southern feedjét, ahogy több mint 160 másik felhasználót is.

De Musk látszólagos őrültségének van módszere. A showman, aki, a retweetelt mémek és beszélgetések tele vannak azzal, amit aznap népszerűsíteni akar. Néha ez valami szakmai: szerdán és csütörtökön, miután AI cége, az xAI, kiadta legújabb Grok nagyméretű nyelvi modelljét, posztjainak jelentős része az általa generált idézeteket és képeket osztott meg.

Érdekes tény: A mesterséges intelligencia piaca 2023-ra várhatóan elérheti a 126 milliárd dollárt, ami a technológiai fejlődés egyik legdinamikusabban növekvő területe.

Források: The Guardian