Elon Musk letartóztatására kellene, hogy kerüljön, ha felbujtott a brit zavargókra – figyelmeztet a volt Twitter-vezér!

Elon Musk és a közrend zűrzavara

Elon Musk, a X (korábban Twitter) milliárdos tulajdonosa, komoly kritikákat kapott a közösségi média felületén tett megjegyzései miatt. Bruce Daisley, a Twitter egykori európai alelnöke, felszólította a brit kormányt, hogy személyes szankciókkal sújtsa Muskot, ha az továbbra is zűrzavart kelt a közvéleményben.

Daisley a Guardianban megjelent cikkében kijelentette: “Nem lehet helyes, hogy a milliárdos technológiai mogulok, mint Musk, következmények nélkül terjeszthessék a zűrzavart.” A brit miniszterelnök, Keir Starmer feladata, hogy megerősítse az online biztonsági törvényeket, és mérlegelje, vajon az Ofcom képes-e kezelni a gyorsan változó helyzeteket.

A brit kormány arra kérte a közösségi média platformokat, hogy felelősségteljesen járjanak el, miután erőszakos zavargások törtek ki az Egyesült Királyságban, miután három fiatal lány halálos késelés áldozata lett egy Taylor Swift-témájú táncórán. Starmer a közösségi média cégeket tette felelőssé a hamis állítások terjesztéséért, amelyek szerint a támadó menekült volt.

Musk egyik posztjában azt írta: “A polgárháború elkerülhetetlen az Egyesült Királyságban”, amit Heidi Alexander igazságügyi miniszter “elfogadhatatlannak” nevezett. Daisley Muskot olyan személynek írta le, aki “olyan, mint egy füle nélküli tinédzser a buszon, aki sok zajt csap.”

Daisley hangsúlyozza, hogy Musk cselekedetei figyelmeztető jelként kell, hogy szolgáljanak Starmer kormánya számára, hogy csendesen törvényhozás keretében visszanyerje a közösségi média feletti kontrollt.

A kérdés, amit felvetett, hogy hajlandóak vagyunk-e megengedni, hogy egy milliárdos oligarcha tábort verjen az Egyesült Királyság partjainál, és így szabadon célba vegye társadalmunkat. Daisley arra figyelmeztetett, hogy Musk és más vezetők felelősségre vonása nemcsak lehetséges, hanem szükséges is.

Mindezek mellett Musk algoritmusait is bírálta, amelyek előnyben részesítik saját posztjait, mondván: “A demokratikusan megválasztott kormány akarata többet kell, hogy jelentsen, mint egy technológiai oligarcha dühöngése.”

Érdekes tény: Az AI és a közösségi média algoritmusok hatása a társadalmi diskurzusra egyre nagyobb figyelmet kap, mivel ezek az algoritmusok képesek manipulálni a felhasználók tartalomfogyasztási szokásait.

Források: Guardian, BBC News, The Independent