Eric Evans kitüntetése: az amerikai védelmi minisztérium legmagasabb elismerése

 

Eric Evans kitüntetése: az amerikai védelmi minisztérium legmagasabb elismerése

Május 31-én Heidi Shyu, az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásért és fejlesztésért felelős helyettes államtitkára átadta Eric Evansnek a Védelmi Minisztérium (DoD) kitüntetését a Kiemelkedő Közszolgálatért. Ez az elismerés a legmagasabb, amit a védelmi miniszter adhat magánszemélyeknek a DoD-nek nyújtott jelentős szolgálatukért. Evans-t a MIT Lincoln Laboratórium igazgatójaként és a Védelmi Tudományos Tanács (DSB) alelnökeként és elnökeként végzett vezetői munkája miatt választották ki.

„Az elmúlt három évben kiválóan megismertem Ericet, és nagyra értékelem vezetői képességeit, proaktivitását, vízióját, intellektusát és szerénységét,” mondta Shyu a május 31-i, a laboratóriumban tartott ceremónián. „Eric hajlandósága és képessége a legnehezebb nemzetbiztonsági problémák megoldására jelentős hatással lesz a minisztériumra és az országra évtizedekig.”

Vezetői szerep a DoD-ben

Evans több mint egy évtizedes szolgálata alatt kapcsolatokat épített ki a DoD legmagasabb szintjein. 2006 óta betöltött laboratóriumigazgatói szerepében nyolc védelmi minisztert és hét helyettes védelmi minisztert tanácsolt. Vezetése alatt a laboratórium fejlett képességeket szállított nemzetbiztonsági célokra számos technológiai területen, beleértve a kiberbiztonságot, az űrmegfigyelést, a biovédelmet, a mesterséges intelligenciát, a lézeres kommunikációt és a kvantumszámítást.

Új technikai divíziók létrehozása

Evans biztosította, hogy a laboratórium nemcsak meglévő DoD prioritásokat, hanem felmerülő és jövőbeli fenyegetéseket is kezeljen. Előrelátó módon három új technikai divíziót hozott létre: a Kiberbiztonsági és Információs Tudományok, a Honvédelmi Védelem és a Biotechnológia és Humán Rendszerek. Amikor a Covid-19 világjárvány kitört, gyorsan átállította a laboratóriumot a nemzeti válasz támogatására.

Modernizáció és fejlesztés

Az Egyesült Államok versenyképességének biztosítása érdekében a folyamatosan változó védelmi környezetben Evans szorgalmazta a főbb tesztterületek modernizálását, beleértve a Reagan Tesztoldalt, amelynek a laboratórium tudományos tanácsadója, és finanszírozást biztosított új, korszerű létesítmények, például a Összetett Félvezető LaboratóriumMikrorendszer Integrációs Létesítmény számára. Emellett megerősítette az MIT kampussal való kutatási együttműködéseket az innováció előmozdítására és az oktatási lehetőségek bővítésére, előkészítve a következő generációs DoD STEM munkaerőt.

Szerep a Védelmi Tudományos Tanácsban

Evans párhuzamosan szolgált a DSB-ben, amely a DoD vezetői számára tudományos és technológiai tanácsokat nyújt. 2014 és 2020 között a DSB alelnökeként, majd 2020 óta elnökeként tevékenykedett. Az évek során Evans több mint 30, a DoD számára közvetlen jelentőségű DSB tanulmányt vezetett vagy támogatott. Különösen figyelemre méltó, hogy kezdeményezte az új Stratégiai Opciók Állandó Albizottságát, amely a nemzet jövőbeni védelmi szükségleteire való felkészüléshez szükséges rendszereket és technológiákat azonosítja.

„A kitüntetés csodálatos és megérdemelt elismerése Eric hozzájárulásának az MIT-hez és a nemzetbiztonsághoz,” mondta Ian Waitz, az MIT kutatási alelnöke.

Amint Evans július 1-jén lemond a Lincoln Laboratórium igazgatói posztjáról, át fog váltani az MIT kampuszán egy gyakorlati professzori kinevezésre, és továbbra is erősíteni fogja a Laboratórium és az MIT kampusz közötti kapcsolatokat, valamint együtt fog működni a DoD vezetőivel.

Érdekesség: A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet játszik a nemzetbiztonsági technológiákban, különösen a prediktív analitika és a kiberbiztonság területén.

Forrás: MIT News