Fedezd fel, mit jelent az adataink számára a mesterséges intelligenciával rendelkező telefonok és számítógépek érkezése!


Apple, Microsoft és Google több adatot kér, ahogy új mesterséges intelligencia-alapú eszközöket hirdetnek

Apple, Microsoft és Google egy új korszakot hirdetnek, amelyet mesterséges intelligencia (MI) alapú okostelefonok és számítógépek jelentenek. Az eszközök, állításuk szerint, automatizálják a feladatokat, mint például a fotók szerkesztése és barátaink születésnapi üdvözlése.

De ahhoz, hogy ez működjön, ezeknek a cégeknek szükségük van valamire tőlünk: több adatra.

Ebben az új paradigmában a Windows számítógép minden néhány másodpercben képernyőképet készít minden tevékenységünkről. Az iPhone összeállítja az információkat a használatban lévő alkalmazásokból. Egy Android telefon pedig valós időben hallgatja a hívásokat, hogy figyelmeztessen egy csalásra.

Ez az az információ, amelyet hajlandóak vagyunk megosztani?

Ez a változás jelentős hatással van a magánéletünkre. Ahhoz, hogy az új személyre szabott szolgáltatásokat nyújthassák, a cégeknek és eszközeiknek tartósabb és intimebb hozzáférésre van szükségük az adatainkhoz, mint korábban. A múltban az alkalmazások használata és a fájlok, fotók megnyitása a telefonokon és számítógépeken viszonylag elkülönült volt. Az MI-nek átfogó képre van szüksége ahhoz, hogy összekapcsolhassa a pontokat az alkalmazások, weboldalak és kommunikációk között — mondják a biztonsági szakértők.

„Biztonságban érzem-e magam, ha átadom ezeket az információkat ennek a cégnek?” — kérdezi Cliff Steinhauer, a National Cybersecurity Alliance igazgatója, egy nonprofit szervezet, amely a kiberbiztonságra összpontosít.

Mindez azért történik, mert az OpenAI ChatGPT közel két évvel ezelőtt felforgatta a technológiai ipart. Azóta az Apple, a Google, a Microsoft és mások átalakították termékstratégiáikat, és milliárdokat fektettek új szolgáltatásokba az MI ernyője alatt. Meg vannak győződve arról, hogy ez az új típusú számítástechnikai interfész — amely folyamatosan figyeli, mit csinálunk, hogy segítséget nyújtson — nélkülözhetetlenné válik.

A legnagyobb potenciális biztonsági kockázat ebben a változásban egy finom elmozdulásból fakad, amely az új eszközeink működésében történik — mondják a szakértők. Mivel az MI képes automatizálni az összetett műveleteket — mint például a nem kívánt tárgyak eltávolítása egy fotóról — néha több számítási teljesítményre van szüksége, mint amit a telefonjaink kezelni tudnak. Ez azt jelenti, hogy több személyes adatunknak el kell hagynia a telefonunkat, hogy máshol kezeljék.

Érdekes tény: A ChatGPT, amely a mesterséges intelligencia iparát felforgatta, 2021 novemberében indult, és kevesebb mint egy hét alatt több mint egymillió felhasználót szerzett.

Forrás: The New York Times