A Szenátus túlnyomó többséggel elfogadta a Gyerekek Online Biztonságáról szóló törvényt, de az alsóházban cenzúrával kapcsolatos aggályok merültek fel
A Szenátus kedden túlnyomó többséggel elfogadta a Gyerekek Online Biztonságáról szóló törvényt, de a törvényjavaslatnak nehézségekkel kell szembenéznie az alsóházban a cenzúrával kapcsolatos aggályok miatt.
Múlt héten az Amerikai Polgári Szabadságjogok Szövetsége (ACLU) 300 középiskolás diákot küldött a Capitoliumra, hogy a Gyerekek Online Biztonságáról szóló törvény ellen lobbizzanak, amely a gyerekek online védelmét célozná. A tinédzserek 85 törvényhozó munkatársainak mondták el, hogy a törvényjavaslat cenzúrázhat fontos beszélgetéseket, különösen a marginalizált csoportok, mint például az LMBTQ közösségek körében.
„Az interneten élünk, és félünk, hogy az eddig elérhető fontos információk többé nem lesznek hozzáférhetők” – mondta Anjali Verma, egy 17 éves, Pennsylvania állambeli Bucks megyéből származó középiskolás diák, aki részt vett a lobbikampányban. „Függetlenül a politikai nézeteidtől, ez egy cenzúra törvénynek tűnik.”
Az erőfeszítés egyike volt azon számos eseménynek az elmúlt hónapokban, amelyeket a törvény ellenzői szerveztek. Júniusban egy progresszív nonprofit szervezet, a Fight for the Future, diákokat szervezett, hogy több száz levelet írjanak a törvényhozóknak, hogy szüntessék meg a törvényt. Konzervatív csoportok, mint például a Patriot Voices, amelyet a volt republikánus szenátor, Rick Santorum alapított Pennsylvania államban, szintén tiltakoznak egy online petícióval.
Az, ami egyszerű törvényjavaslatnak indult, hogy megvédje a gyerekeket az online térben, egy heves politikai háború közepébe került. A vita középpontjában az áll, hogy a törvény hogyan befolyásolhatja a szólásszabadságot a kulturálisan megosztó kérdésekben, amelyek mindkét oldalon aggodalmat keltenek, hogy a gyermekbiztonság ürügyén fegyverként használhatók. A liberálisok aggódnak a transzgender ellátás cenzúrázása miatt, míg a konzervatívok az abortuszellenes erőfeszítések hasonló korlátozásától tartanak. A tech ipar is ugyanazokra az Első Alkotmány kiegészítés érvekre támaszkodik, hogy ellenezze a törvényt.
A vita a Gyerekek Online Biztonságáról szóló törvény, vagyis KOSA konkrét feltételeiből ered. A törvény a közösségi média platformokat és más oldalakat arra kötelezné, hogy korlátozzák azokat a funkciókat, amelyek fokozhatják a cyberbullyingot, zaklatást és az önkárosítás dicsőítését. A törvényjavaslat továbbá arra kötelezné a tech cégeket, hogy a legmagasabb adatvédelmi és biztonsági beállításokat alkalmazzák a 17 év alatti felhasználók számára, és lehetővé tegye számukra, hogy leiratkozzanak néhány olyan funkcióról, amelyek kimutatták, hogy kényszeres használathoz vezetnek.
Érdekes tény: Egyes kutatások szerint a mesterséges intelligencia használata az online zaklatás felismerésére és megelőzésére jelentősen javíthatja a felhasználók biztonságát.
Források: New York Times, Fight for the Future, Patriot Voices