Melissa Choi az MIT Lincoln Laboratórium új igazgatója lesz
Melissa Choi lesz az MIT Lincoln Laboratórium következő igazgatója július 1-jétől. Jelenleg a laboratórium igazgatóhelyettese, Choi Eric Evans helyét veszi át, aki 18 év után lép le június 30-án. Az MIT kutatási alelnöke, Ian Waitz, ma levélben osztotta meg a hírt az MIT oktatóival és munkatársaival, kiemelve Choi 25 éves karrierjét, amely során „kiemelkedő műszaki és tanácsadói vezetést” nyújtott mind az MIT-nél, mind a védelmi közösség szolgálatában.
„Melissa csodálatos műszaki szélességgel és kiváló vezetői és menedzsment készségekkel rendelkezik, és meggyőző stratégiai víziót mutatott be a Laboratórium számára,” írta Waitz. „Ő egy gondolkodó, intuitív vezető, aki a kommunikációt, az együttműködést, a mentorálást és a szakmai fejlődést helyezi előtérbe az olyan szervezeti kultúra alapjaiként, amelyek előmozdítják a laboratóriumi kiválóság vízióját a nemzet szolgálatában.”
Choi kinevezése új fejezetet nyit a Lincoln Laboratórium történetében, amely a nemzet biztonságának és védelmének megőrzésén dolgozik. Az MIT által a Védelmi Minisztérium számára működtetett szövetségi kutatási és fejlesztési központként a laboratórium több mint 70 éve nyújt független perspektívát a nemzeti érdeklődésre számot tartó kritikus tudományos és technológiai kérdésekről. A nemzeti K+F laboratóriumok között a laboratórium egyedülálló, mivel mind a hosszú távú rendszerfejlesztésre, mind az operatív prototípusok gyors bemutatására specializálódott, hogy megvédje és megvédje a nemzetet a fejlett fenyegetésekkel szemben.
A nemzetbiztonsági technológia fejlesztésével kapcsolatos szerepe mellett a laboratórium szoros kapcsolata az MIT egyetemi közösséggel lehetővé teszi az alapkutatás, az oktatás és a munkaerő-fejlesztés terén való hatékony együttműködéseket a kritikus tudományos és technológiai területeken.
„Egy olyan időszakban, amikor a globális instabilitás és a gyorsan változó fenyegetések uralkodnak, a Lincoln Laboratórium küldetése soha nem volt fontosabb a nemzet számára,” mondja Sally Kornbluth, az MIT elnöke. „Az is létfontosságú, hogy a laboratórium kormányzati finanszírozású, élvonalbeli technológiákat alkalmazzon a kritikus problémák megoldására a térkutatástól a klímaváltozásig. Tapasztalatával, éleslátásával és közvetlen stílusával Melissa Choi hatalmas bizalmat és tiszteletet szerzett a Lincoln és az MIT közösségeiben. Ahogy Eric Evans lemond, nem is kívánhatnánk jobb utódot.”
Choi 2019 óta Lincoln Laboratórium igazgatóhelyettese, és felügyeli a laboratórium kilenc műszaki osztályának ötét: Biotechnológia és Emberi Rendszerek, Honvédelem és Légiforgalmi Irányítás, Kiberbiztonság és Információtudományok, Kommunikációs Rendszerek, és ISR és Taktikai Rendszerek. A szélesebb védelmi közösség igényeivel mélyen foglalkozva Choi hat évig szolgált az Air Force Scientific Advisory Board tagjaként, egy időszakban alelnökként, és kinevezték a DoD Threat Reduction Advisory Committee-be. Jelenleg a Defense Science Board Permanent Subcommittee on Threat Reduction tagja.
Choi, aki egész karrierjét Lincoln Laboratóriumnak szentelte, azt mondja, hogy hosszú hivatali ideje a laboratórium munkájának és közösségének elkötelezettségét tükrözi. „Pályafutásom során szerencsés voltam, hogy hihetetlenül innovatív és motivált emberekkel dolgozhattam együtt, miközben kritikus nemzetbiztonsági kihívásokat oldottunk meg,” mondja Choi. „Folytatni az együttműködést egy ilyen erős, laboratórium-szintű csapattal igazgatóként az egyik legizgalmasabb része a munkának számomra.”
Choi 1999-ben csatlakozott a Lincoln Laboratóriumhoz műszaki munkatársként, alkalmazott matematikai doktori fokozattal. Ahogy kutatócsoportok vezetőjévé vált, beleértve a Rendszerek és Elemzési Csoportot és az Aktív Optikai Rendszerek Csoportot, Choi megtanulta az értékét annak, hogy a laboratórium kutatóinak szakértelmét összekapcsolja.
„Nagyon korán a karrieremben képes voltam sok különböző projektre váltani, a radarrendszerektől az érzékelő hálózatokig. Mivel akkoriban egyik területen sem voltam szakértő, megtanultam, hogy a laboratórium sok különböző szakértőjéhez forduljak,” mondja Choi.
Choi ezt a gondolkodásmódot minden szerepében megőrizte a laboratóriumban, beleértve a Honvédelem és Légiforgalmi Irányítás Osztály vezetőjeként 2014 és 2019 között. Ebben a szerepében segített összefogni a különféle technológiai és emberi rendszerek szakértelmét a Humanitárius Segítségnyújtás és Katasztrófaelhárítás Csoport létrehozásához. Többek között a csoport támogatást nyújtott a FEMA-nak és más vészhelyzeti válaszadási ügynökségeknek a 2017-es hurrikánszezon után, amikor példátlan áradások és pusztítások sújtották Texast, Floridát, a Karib-térséget és Puerto Ricót.
„Gyorsan tudtunk prototípust készíteni és több technológiát is helyszínre vinni, hogy segítsünk a helyreállítási erőfeszítésekben,” mondja Choi. „Elképesztő példa volt arra, hogyan tudjuk nemzetbiztonsági fókuszunkat más kritikus nemzeti problémákra alkalmazni.”
A műszaki és tanácsadói eredményein kívül Choi az inkluzív munkahely iránti elkötelezettségével is hatást gyakorolt a Lincoln Laboratóriumban. 2020-ban társelnöke volt a „Diszkrimináció és Zaklatás Megelőzése és Inkluzív Kultúra Előmozdítása az MIT Lincoln Laboratóriumban” tanulmánynak. A munka része volt a vezetők, mentorok és szószólók által nyújtott támogatásnak. „Nagyon fontos számomra a támogatási rendszerek javítása,” mondja Choi, aki az első nő lesz, aki vezeti Lincoln Laboratóriumot. „Mindenkinek éreznie kell, hogy tartozik valahova és képes fejlődni.”
Amikor a Covid-19 világjárvány kitört, Choi segített a laboratóriumnak navigálni a zavarok között — mivel működésüket alapvető fontosságúnak tekintették —, amit ő maga is sokat tanult a nehézségek közepette való vezetésről. „Kemény problémákat oldunk meg a laboratóriumban állandóan, de egy olyan problémába ütközni, amit még sosem láttunk, tanulságos volt,” mondja Choi. „Láttuk, ahogy az egész laboratórium összefog, a vezetőségtől az egyes osztályokig és részlegekig.”
Ez a szinergia segítette Choi-t abban is, hogy stratégiai partnerségeket alakítson ki a laboratóriumon belül és kívül annak küldetésének előmozdítása érdekében. A laboratórium képességeinek és a NASA és NOAA számára kifejlesztett rendszerek történetének ismeretében Choi nemrég vezette egy új Civil Űrrendszerek és Technológia Iroda létrehozását.
„Láttuk ezt az összefonódást a Védelmi Minisztérium és a polgári űrkezdeményezések között, mivel a Holdra, Marsra és a cislunáris területre (a Föld és a Hold közötti térség) való utazás az egész ország számára nagy hangsúlyt kapott,” magyarázza Choi. „Jó időpontnak tűnt összefogni ezt a két oldalt és bővíteni a NASA-portfóliónkat. Nagyszerű lehetőséget ad számunkra az MIT központi részével való együttműködésre, és összekapcsolódik más stratégiai irányvonalainkkal.”
Choi úgy véli, hogy a Lincoln Laboratórium technikai ranglétráján való előrehaladása segíteni fogja őt annak vezetésében. „Ez a tapasztalat betekintést nyújt abba, hogy milyen több szinten dolgozni a laboratóriumban,” mondja Choi. „Láttam, mi működött és mi nem, és tanultam különböző perspektívákból és vezetési stílusokból. Az erős vezetők kulcsfontosságúak, de fontos felismerni, hogy a munka nagy része a műszaki, támogató és adminisztratív alkalmazottak által történik az osztályainkban, részlegeinkben és irodáinkban. Emlékezve arra, hogy milyen volt korai munkatársnak lenni, segít megérteni, milyen nehéz és izgalmas a munka, és mennyire fontosak ezek a hozzájárulások a küldetésünk szempontjából.”
Choi azt is várja, hogy bővítse a laboratórium együttműködését az MIT fő kampuszával. „Sok területen, az AI-tól a klímáig és az űrig, van lehetőségünk együttműködni,” mondja Choi. „Vannak nagyszerű előrehaladási modelljeink is, mint például a Beaver Works Center vagy az Air Force – MIT Artificial Intelligence Accelerator program, amelyekből építkezhetünk. Mindenki itt nagyon izgatott ennek megvalósításáért, és ez abszolút prioritás lesz számomra.”
Végül Choi azt tervezi, hogy a Lincoln Laboratóriumot azzal a megközelítéssel vezeti, amely karrierje során sikeresnek bizonyult. „Nagyon hiszek abban, hogy nem nekem kell a legokosabbnak lennem a szobában, és támaszkodom az okos emberekre, akikkel dolgozom,” mondja Choi. „Egy csapat része vagyok, és csapattal dolgozom, hogy vezessek. Ez mindig is az én stílusom volt: Állítsunk fel egy víziót és célokat, és hatalmazzuk fel és támogassuk az embereket, akikkel dolgozom, hogy döntéseket hozzanak és építsenek erre a stratégiára.”
Érdekesség: Az AI technológiák, mint például a gépi tanulás, egyre inkább integrálódnak a védelmi rendszerekbe, növelve ezek hatékonyságát és pontosságát.
Források: MIT News, MIT Lincoln Laboratory