Július 10-én egy exkluzív párizsi sajtóesemény keretein belül több termékről is lerántotta a leplet a Samsung, köztük a Galaxy Watch következő generációjáról. Egy hónappal a bemutató után a mi karunkra is felkerült az óra, pontosabban a Galaxy Watch7 40 milliméteres változata, ami ugyan nem hozott eget rengető újdonságokat, mégis rendkívül kellemes csalódást okozott. A használata során rá kellett jöjjünk, hogy a Samsung ráérzett, hogyan is tudnak első osztályú okosórát készíteni.
Néhol radikális változtatások, néhol a megszokott minta követése jellemezte az idén nyáron bemutatott Galaxy termékeket. Az újratervezett Galaxy Buds3 fülesek nálunk például hatalmas sikert arattak, a Galaxy Z Fold6 és Galaxy Z Flip6 esetében azonban hiányoltuk az újításokat.
Érdekesség, hogy a Galaxy Watch7 sem változtatott sokat az elődökhöz képest; ami ugyanis nincs elromolva, azt nem is feltétlenül kell megjavítani. Az óra egy végtelenül egyszerű dobozban érkezik a vásárlóhoz, amiben az órán felül csak a kötelező papírmunkát és egy USB-C csatlakozós mágneses töltőfejet találni.
Dizájn és Kialakítás
A készülék dizájnja változatlan maradt, a Watch7 kicsit vastagabb az elődnél, de ez a gyakorlatban szinte észrevehetetlen. Maradt tehát az 1,3 hüvelykes, 432 × 432 képpontos OLED-kijelző, a zafírkristály burkolat, valamint a matt alumínium tokozás is, ami első osztályú összeszerelési minőséget garantál. A Watch7 természetesen megkapta az IP68 por- és vízállósági tanúsítványt is, emellett pedig 5 ATM-védelemmel is rendelkezik, tehát papíron 50 méteres mélységig vízállónak kellene maradnia.
Első osztályú szenzorok
Ami azonban változott, az a Watch7-ben található szenzorszett. A Samsung tulajdonképpen egy az egyben lecserélte az okosóra hátlapját. A legnagyobb újdonság a még precízebb, több leddel operáló pulzus- és véroxigénszint-mérő, mellette pedig ott van a dupla csatornás GPS (L1 + L5), gyorsulásmérő, barométer, iránytű, automatikus fényerőszabályzó és infravörös hőérzékelő is.
A Watch ezeken felül képes EKG-t készíteni, és a felhasználó vérnyomását is megméri (kalibrálás után meglepően jó pontossággal). Érdemes észben tartani, hogy az utóbbi két funkció eléréséhez mindenképp Samsung telefonnal kell összepárosítanunk az órát.
Párosítás és Chip
A Galaxy Watch7 Bluetooth-on keresztül bármilyen Android 11-et vagy annál újabb rendszert futtató telefonnal képes kommunikálni, teljességében viszont csak Galaxy mobillal tudjuk a funkcióit kihasználni. A párosítás rendkívül egyszerű, újabb Samsung telefonok esetében a készülékek automatikusan felismerik egymást.
Új még az órában ketyegő chip is, az ezúttal már egy három nanométeres technológiára alapozó Exynos W1000 lapka, aminek köszönhetően akadozásmentesen navigálhatunk az óra menüjében.
Felhasználói Élmény
A Galaxy Watch7 számos egészségügyi adatunkat képes rögzíteni, a Watch7 azonban a Galaxy AI segítségével már egy úgynevezett Energiapontszámban összesíti azokat. E funkció segít megmutatni, mennyire figyelünk oda szervezetünkre, emellett tippeket is ad, hogy mely területeken lehetnénk kegyesebbek magunkhoz.
Ugyan a Galaxy Watch7-es széria nem képes a noninvazív vércukorszintmérésre, az alvási apnoét azonban már képes felismerni. A pitvarfibrillációra utaló nyomok érzékelése pedig akár életeket is menthet.
Piaci Pozíció
A Galaxy Watch7 tehát nem akarja újraírni az okosóra fogalmát, éppen ezért remek készülék. A Samsung a jól ismert ösvényen maradt, és azokon a területeken fejlesztett, ahol szükséges volt. A felhasználói élményt figyelembe véve a Watch7-es széria egyértelműen az androidos órák élvonalában mozog, kihívója csak az Apple Watch lehet.
A Galaxy Watch7 két méretben és négyféle kiadásban kapható: a 40 milliméteres, wifis modell 130 ezer forintba, míg az LTE-s kiadás 150 ezer forintba kerül.
Érdekesség: A Samsung Galaxy Watch7-es széria a legújabb egészségügyi funkciók mellett a mesterséges intelligencia segítségével képes a felhasználók energiaszintjét értékelni.
Források: Index, Samsung hivatalos weboldala